אמינות ספקיות אינטרנט

בכתבה זו נבחן אמינות של ספקיות אינטרנט. באתר שלנו אנחנו דוגמים תחום מסוים בכל כתבה ובודקים את אמינות נותני השירות, החברות ובעלי המקצוע. השבוע בחרנו לבדוק אמינות של ספקיות אינטרנט בישראל. 

 

מה זה למעשה ספקית אינטרנט ולמה זה נחוץ? 

בישראל כדי להתחבר לרשת האינטרנט מבית פרטי או בית עסק יש להתחבר לשני שירותים: ספק אינטרנט ותשתית. תשתית הינה טכנולוגיה פיזית כגון כבלים המגיעים עד בית הלקוח ומאפשרים העברת המידע, האינטרנט אליו. ספק האינטרנט הוא השירות המאפשר ללקוח להתחבר לפרוטוקול הדרוש לתקשורת בין מכשירי  הרשת הביתיים לבין רשת האינטרנט העולמית. 

מה חשוב יותר - אמינות הספק או אמינות התשתית? 

שניהם חשובים באותה המידה, זאת בשל העובדה שלא ניתן לגלוש באינטרנט באמצעות ספק בלבד או תשתית בלבד. לפיכך יש צורך מהותי ששניהם יעבדו בצורה אמינה ויציבה, וללא תקלות על מנת לקבל חיבור אינטרנט רציף ואיכותי. 

 

מדוע חשובה אמינות ספק האינטרנט? 

ספק אינטרנט לא אמין עלול לספק ללקוח חווית גלישה גרועה - לעיתים עד כדי פגיעה בשימוש היום-יומי של הצרכן. בשל להשתמש באינטרנט בצורה טובה יש להשיג חיבור רציף, ללא תקלות וללא הורדת מהירות הגלישה. ספק שכחלק מהשירות שלו נתקלים בתקלות מעין ניתוקים חוזרים ונשנים, בעיה שגורמת לצרכן לקבל אינטרנט במהירות נמוכה בהרבה ממהירות החבילה עליה הוא משלם ומובילה לחווית גלישה איומה.

מבחן האמינות: ספקית הוטנט Hotnet

ספקית הוטנט עובדת על תשתית של הוט. ניסינו אותה ב-2 מקומות שונים: בית ומשרד. 

באופן מעט מפתיע התוצאות לא היו רציפות: במשרד קיבלנו חיבור יציב מאוד ומהירות גבוהה מאוד. 

בבית קיבלנו חיבור קצת פחות יציב ומהירות פחות גבוהה משמעותית. יתכן שבביניין הבית ישנם לקוחות הוט מרובים ושזו הסיבה. 

מבחן האמינות: ספקית 066 איינט

גם כאן, התחברנו לספקית אינט משני האיזורים השונים העומדים לרשותינו. יש לציין שקיימנו את המבחן לאורך זמן ולא דגמנו תוך יום בלבד, אלא בדקנו ווידאנו את יציבות ומהירות האינטרנט. ספקית 066 עובדת על תשתית בזק בלבד. קיבלנו חיבור יציב ואינטרנט מהיר בשתי הבדיקות ולא מצאנו על מה להתלונן. 

מבחן האמינות: ספקית בזק בינלאומי

התחברנו לספקית בזק בינלאומי בנוחות יחסית רבה בגלל חבילת הבאנדל של ספק ותשתית שלהם. חיבור האינטרנט שקיבלנו היה יחסית יציב, עם מספר תקלות שנעזרנו בנציגי השירות שלהם על מנת להתמודד איתן וקיבלנו מענה מועיל. יש לציין שנתקלנו בתקלות בבית יותר מאשר במשרד. 

תוצאות המבחן: מי הספקיות הכי אמינות? 

לסיכום המבחן שלנו, עבור תשתית בזק, הספקית האמינה ביותר לטעמינו היא איינט 066. 

עבור תשתית הוט, הספקית האמינה ביותר לטעמינו היא הוטנט. 

מילה לסיכום: ספקיות אינטרנט אמינות בישראל 

לסיכום, נראה שאמינות רוב הספקיות היום בישראל היא גבוהה, ישנה תחרות משמעותית בתחום, ולפיכך, חברות ספקי האינטרנט משתדלות להציע את השירות הטוב ביותר שביכולתן לספק. תקלות נענות במענה מקצועי ומהיר בניגוד לשנים הקודמות בהן ראינו קשיים להשיג את הצוותים הטכנאיים או לשוחח עם טכנאי מוסמך וזמין. גם כמות התקלות בשנים האחרונות הצטמצמה משמעותית למרות שהצריכה של אינטרנט מהיר ויציב רק עולה ועולה ומרקיעה שחקים. 

תגובות